Wiadomości

Szkoła Beatrix w Indiach tematem konkursu plastycznego
Dzieci ze Szkoły Beatrix (fot. Andrzej Danilewicz SVD)

Szkoła Beatrix w Indiach tematem konkursu plastycznego

Rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Misyjny „Mój szkolny kolega ze Szkoły Beatrix w Indiach”, którego celem jest przybliżenie dzieciom postaci o. Mariana Żelazka SVD w przypadającą w tym roku 100. rocznicę Jego urodzin.

Konkurs ma być również okazją, by dzieci poznały Indie i problemy, z jakimi borykają się ich hinduscy rówieśnicy, a także zagadnienie odrzucenia rówieśniczego.

Szkoła Beatrix w indyjskim mieście Puri została założona przez o. Mariana Żelazka w 1983 roku jako placówkę dla dzieci z rodzin trędowatych. Dziś uczy się w niej blisko 800 dzieci z rodzin dotkniętych trądem oraz dzieci z różnych rejonów Indii, co jest przełomem w traktowaniu osób trędowatych w Indiach.

Konkurs „Mój szkolny kolega ze Szkoły Beatrix w Indiach” przebiega w dwóch etapach. Najpierw dzieci poznają postać o. Mariana Żelazka, a także najważniejsze problemy, z którymi borykają się na co dzień ich rówieśnicy w Indiach. Odbywa się to podczas katechezy, przy wykorzystaniu materiałów Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz prezentacji pokazującej Szkołę Beatrix. Materiały te dostępne są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu (zob. TUTAJ). Wkrótce na tej samej stronie dostępne będą również wszystkie niezbędne oświadczenia i zgody.

Kolejnym etapem jest konkurs plastyczny dotyczącego tematu. Technika wykonania rysunku jest dowolna. Prace konkursowe oceniane będą w 3 kategoriach wiekowych:

  • I kategoria - klasy I-III (format A4)
  • II kategoria - klasy IV-VI (format A3)
  • III kategoria - klasy VII-VIII (format A3)

Prace należy nadsyłać do 15 października na adres:

Szkoła Podstawowa nr 3
Im. Bolesława Krzywoustego
os. Piastowskie 27
61-149 Poznań

z dopiskiem” Konkurs - Mój Szkolny Kolega ze Szkoły Beatrix w Indiach”.

Wszelkie informacje lub pytania można uzyskać pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi dnia 24 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Poznaniu o godz. 10.45.

Konkurs „ Mój szkolny kolega ze Szkoły Beatrix w Indiach” przebiega pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, jak również Zgromadzenia Słowa Bożego oraz pani Beaty Kempy z Departamentu Pomocy Humanitarnej Kancelarii Rady Ministrów.

szkbeatrx01 minO. Marian Żelazek SVD z dziećmi ze Szkoły Beatrix (fot. Feliks Kubicz SVD)