Wiadomości

O. Marian Żelazek alfabetycznie

Chludowscy werbiści, specjalnie na rozpoczęcie procesu rogatoryjnego o. Mariana Żelazka SVD, wydali książkę popularyzującą wiedzę o jego życiu i działalności w formie alfabetu: „Człowiek dla wszystkich. O. Marian Żelazek od A do Ż”. Jej premiera odbyła się 8 grudnia w Chludowie.

Stanowi ona bogato ilustrowany, ułożony alfabetycznie zestaw najważniejszych informacji o o. Marianie – o jego życiu i pracy - oraz jego myśli o Bogu, świecie i drugim człowieku.

W książce znaleźć można między innymi takie hasła jak: aszram, Bóg, Dachau, Centrum Dialogu, edukacja, ewangelizacja, hinduizm, Kuchnia Miłosierdzia, rodzina, trąd czy woda.

Wszystkie cytaty zostały wybrane z listów samego o. Żelazka pisanych z Indii i z Polski, opracowanych w 2000 roku przez o. Eugeniusza Śliwkę SVD, oraz z książek, reportaży i wywiadów z o. Żelazkiem, które ukazywały się w prasie. Teksty wybrała i przygotowała Anna Kot, a zdjęcia, których autorami są werbiści - o. Franciszek Bąk SVD, Andrzej Danilewicz SVD oraz przede wszystkim o. Feliks Kubicz SVD - zebrał i opracował o. Franciszek Bąk SVD.

Książkę zakupić można w werbistowskim Domu Misyjnym w Chludowie (ul. Kościelna 15), a także w mieszczącym się tam Muzeum im. ojca Mariana Żelazka, do którego odwiedzenia serdecznie zapraszamy. (AK)